Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός του Εθνικού Κέντρου Έρευνας & Διάσωσης Σχολικού Υλικού

ΟΡΟΙ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

• Κάθε μαθητής μπορεί να παράξει και να υποβάλει ένα βίντεο διάρκειας έως τριών (3) λεπτών, το οποίο θα περιλαμβάνει τις σχολικές αναμνήσεις παππούδων και γιαγιάδων από τα δικά τους σχολικά χρόνια.
  • Στο βίντεο μπορούν να ενσωματωθούν σχετικές φωτογραφίες και να υπάρχει μουσική επένδυση.
  • Ενδεικτικά θέματα στα οποία μπορούν να αναφερθούν οι μεγαλύτεροι είναι: σχολικές αναμνήσεις (θετικές ή αρνητικές), το σχολείο τους, η τάξη τους, οι δάσκαλοί τους, τα σχολικά τους βιβλία).
  • Καταληκτική ημερομηνία υποβολής ορίζεται η 5η Μαΐου 2014.
  • Το υλικό που θα παραχθεί θα αποσταλεί από το σχολείο:

ηλεκτρονικά στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μαζί με την επισυναπτόμενη φόρμα συμμετοχής

ή

ταχυδρομικά (αποθηκευμένο σε USB) με την ένδειξη «Διαγωνισμός Αναμνήσεις από τα παλιά σχολικά χρόνια» στη διεύθυνση: Μητροπόλεως 25, 54624 Θεσσαλονίκη (Υπόψη κ. Κανταρτζή) μαζί με την επισυναπτόμενη φόρμα συμμετοχής.

• Τα υποβαλλόμενα έργα δεν επιστρέφονται.
  • Το ΕΚΕΔΙΣΥ έχει το δικαίωμα δημοσίευσης και ανάρτησης των υποβληθέντων έργων.
  • Η κρίση των έργων θα γίνει από ειδική επιτροπή, η οποία θα συνεκτιμήσει τη συνάφεια με το θέμα, το αισθητικό αποτέλεσμα και τη δημιουργικότητα.

ΒΡΑΒΕΥΣΗ

• Θα βραβευθούν 3 έργα από κάθε τάξη.
  • Οι πρώτες 5 συμμετοχές από κάθε τάξη θα λάβουν εύφημο μνεία.
  • Όλοι οι συμμετέχοντες στο διαγωνισμό θα λάβουν αναμνηστικό έπαινο συμμετοχής.
  • Τα βραβευμένα έργα θα αναρτηθούν και στην ιστοσελίδα του ΕΚΕΔΙΣΥ.
  • Για την απονομή των βραβείων που θα πραγματοποιηθεί σε ειδική εκδήλωση θα αναρτηθούν περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα www.ekedisy.gr

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.ekedisy.gr ή να απευθύνονται στα e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε να ενημερώσετε τα σχολεία της αρμοδιότητάς σας.